Botë

Kryeministri britanik martohet për herë të tretë

FOTO: AP
 

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe e fejuara e tij Carrie Symonds u martuan të shtunën në një ceremoni të vogël private në Londër, raportuan gazetat në Britani.

Zyra e Johnsonit nuk pranoi të komentonte raportet e “Mail on Sunday” dhe “The Sun” që çifti u martuan në katedralen katolike romake Westminster përpara një grupi të vogël të miqve dhe familjes.