Botë

Cikloni Tauktae godet Indinë, raportohet për 12 të vdekur e mbi 90 të zhdukur

Foto: AP
 

Më tepër se 90 persona janë zhdukur pasi një anije në brigjet e qytetit Mumbai në Indi, është fundosur pas goditjes së ciklonit Tauktae, raporton BBC.

Marina e Indisë ka shpëtuar 177 persona nga afro 270 sa ishin në këtë anije dhe se po bëhet tentime për t’u gjetur edhe të mbijetuar tjerë.