Botë

Izraeli godet sërish Gazën mëngjesin e së shtunës, shtatë të vdekur

Foto: AP
 

Një sulm ajror i Izraelit në Gaza ka lënë të vrarë të paktën shtatë palestinezë mëngjesin e së shtunës.

Shpërthimi i fundit i dhunës ndodhi në Jerusalem dhe është përhapur në tërë rajonin, me përleshjet hebrenj-arabë dhe trazira në qytete të ndryshme të Izraelit. Ka pasur edhe protesta të përhapura të palestinezëve, ku forcat izraelite qëlluan dhe vranë 11 persona, raporton AP.