Botë

Erdogani i thotë Putinit se Izraelit “duhet t’i jepet një mësim”

 

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, i ka thënë të mërkurën homologut të tij rus, Vladimir Putin, se komuniteti ndërkombëtar duhet “t’i japë Izraelit një mësim të fortë dhe të vendosur”, shkaku i veprimeve ndaj palestinezëve.

Kështu ka njoftuar drejtoria për komunikime në Presidencën turke, e cila ka bërë të ditur se dy liderët kanë zhvilluar një bisedë telefonike rreth përshkallëzimit të konfrontimeve për Jerusalemin e kontestuar.