Botë

Protestat e dhunshme në Kolumbi, presidenti takohet me liderët opozitarë

 

Presidenti i Kolumbisë, Ivan Duque, është takuar me liderët opozitarë lidhur me protestat kundër qeverisë që vazhdojnë në vend që nga 28 prilli.

Në takimin e zhvilluar në rezidencën presidenciale "Casa de Narino" në kryeqytetin Bogota është diskutuar për protestat, rendin publik dhe qëndrimin e forcave të sigurisë ndaj protestuesve.