Botë

Zbulohet skandali me tamponë testues në një aeroport në Indonezi

 

Disa punonjës të një kompanie farmaceutike në Indonezi janë arrestuar pasi pretendohet se ata kanë larë dhe kanë rishitur tamponët testues për të marrë strisho të hundës për testim për koronavirus, raporton BBC.

Deri në 9000 pasagjerë në një aeroport në Medan dyshohet të jenë testuar me tamponë të ripërdorur, njofton Policia.