Botë

310 të vdekur nga koronavirusi në Itali gjatë 24 orëve të fundit

koronavirusi shqiperi
 

Italia ka regjistruar 310 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit dhe 15.370 të infektuar.

Ministria e Shëndetësisë njofton se shkalla e rasteve pozitive është 4.6 për qind, e cila po cilësohet si një rënie prej 0.2 për qind, në krahasim me një ditë më parë.