Botë

Sulm me armë në Indianapolis, tetë të vdekur

Sulm me armë në Indianapolis, tetë të vdekur
 

Tetë njerëz janë vrarë dhe shumë të tjerë u lënduar në një sulm në qytetin e Indianapolisit në SHBA.

Dëshmitarët kanë dëgjuar të shtëna me armë në objektin e FedEx-it dhe një tha se ka parë një burrë duke gjuajtur me armë automatike, raporton BBC.