Botë

Sarajevasit u rikthehen kafeneve të hapura

Foto: AP
 

Banorët e Sarajevës kanë vërshuar sot kafenetë e hapura, pasi autoritetet lokale kanë zbutur kufizimet që zgjatën më shumë se një muaj.

Salmir Buço i ka pritur ngrohtësisht klientët. Ai ka thënë se ekzistenca e pronarëve varet nga kthimi i biznesit dhe jetës normale. Sarajeva ka pasur telashe pas rritjes së numrit të të vdekurve të lidhura me Kovid-19 dhe shtimin e numrit të infektuarve gjatë marsit.