Botë

“Johnson & Johnson” nis dozat e para të vaksinës për në Evropë

“Johnson & Johnson” nis dozat e para të vaksinës për në Evropë
 

Vaksina njëdozëshe amerikane kundër COVID-19, "Johnson & Johnson" ka nisur të hënën dërgesat e para të saj për në shtetet e Bashkimit Evropian, kanë bërë të ditur kompania e prodhimit dhe zyrtarë të BE-së.

Kompania në fillim kishte planifikuar të niste dërgesat për në Evropë në fillim të prillit mirëpo kjo ishte shtyrë pak për shkak të disa problemeve me prodhimin, shkruajnë mediat e huaja.