Vazhdon beteja me zjarret në Portugali

Vazhdon beteja me zjarret në Portugali

20 June 2017 12:47

Zjarrfikësit në Portugali e janë duke përparuar në shuarjen e zjarreve në pyje, në pjesën qendrore të vendit, të cilat morën 64 jetë njerëzish, dhe shpresojnë se së shpejti do të vënë nën kontroll situatën.

Më shumë se 1000 zjarrfikës dhe nëntë avion kanderë tashmë tre ditë po luftojë me zjarret në rajonin e qytetit Pedrogao Grande, ku të shtunën në mbrëjme jetën humbën 64 persona.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme