Botë

Presidenti i Sirisë dhe gruaja e tij konfirmohen pozitivë me COVID-19

Presidenti i Sirisë dhe gruaja e tij konfirmohen pozitivë me COVID-19
 

Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad dhe gruaja e tij, Asma janë konfirmuar pozitivë me COVID-19, ka thënë zyra e tij përmes një deklarate të postuar nga Agjencia shtetërore e lajmeve SANA.

Të dy kanë shfaqur disa simptoma për COVID-19 para se të testohen për koronavirus.