Botë

6 të vdekur e më shumë se 30 të lënduar pasi një autobus ukrainas bie në një hendek në Poloni

 

Gjashtë persona kanë vdekur dhe më shumë se 30 janë lënduar në një aksident në Poloni, në të cilin është përfshirë një autobus ukrainas.

Mediat e huaja raportojnë se autobusi me 57 persona në bord ka rënë në një hendek gjatë natës së mbrëmshme. Të lënduarit janë dërguar në spital ndërkohë që udhëtarët e tjerë janë dërguar për qëndrim në një shkollë afër vendngjarjes.