Botë

Të paktën 20 të vdekur e 30 të plagosur nga një shpërthim vetëvrasës në Somali

Të paktën 20 të vdekur e 30 të plagosur nga një shpërthim vetëvrasës në Somali
Foto: AP
 

Të paktën 20 persona kanë vdekur dhe 30 të tjerë janë plagosur nga një vetëvrasje me bombë, afër një restoranti në kryeqytetin e Somalisë, Mgadishu.

Shpërthimi që ka ndodhur në një veturë ka shkaktuar zjarr të madh dhe tym, kanë thënë dëshmitarët, raportojnë mediat e huaja.