Botë

Tërmet i ri në Greqi

Tërmet i ri në Greqi
 

Një tërmet i ri me fuqi 5.2 të shkallës Rihter goditi Greqinë sot, dhe sipas mediave lokale, tërmeti ndodhi në Elasona.

Tërmeti, siç u tha nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar në Athinë, ndodhi në Elasona dhe epiqendra u vendos në një thellësi prej 22 kilometrash.