Botë

Teksasi do të heqë kufizimet javën e ardhshme

Teksasi do të heqë kufizimet javën e ardhshme
Foto: AP
 

Vendimi për mbajtjen e detyrueshme të maskave do të revokohet në Teksas, dhe të gjitha kompanitë do të fillojnë të punojnë me kapacitet të plotë nga java e ardhshme, njoftoi sot guvernatori i këtij shteti amerikan, Greg Abbott.

"Është koha për të hapur 100 për qind Teksasin", tha guvernatori republikan i Teksasit, raporton CNN.