Botë

Princi Philip ka infeksion dhe pritet të qëndrojë në spital për disa ditë

Princi Philip ka infeksion dhe pritet të qëndrojë në spital për disa ditë
 

Princi Philip është duke u trajtuar në spital për një infeksion dhe pritet të qëndrojë aty për disa ditë, ka njoftuar Pallati Buckingham, raporton BBC.

Philip është shtruar në spitalin “Mbreti Edward VII” në Londër të martën e kaluar, pasi nuk po ndjehej mirë.