Botë

Zbulohet banda që dyshohet se ka hakuar telefonat e të famshmëve amerikanë

 

Policia e EUROPOL-it ka arrestuar dhjetë persona në Britani të Madhe, Belgjikë dhe Maltë të dyshuar se kanë hakuar telefonat që u takonin të famshmëve amerikanë, duke përfshirë njerëz me ndikim në internet, yje të sportit dhe muzikës.

Të gjithë këtyre dyshohet se u janë vjedhur informata personale dhe miliona kriptovaluta, kanë bërë të ditur autoritetet.