Botë

Erdogani i quan terroristë studentët që po protestojnë tash e disa javë

Foto: AP
 

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i ka quajtur terroristë studentët që po protestojnë tash e disa javë për zhvillimet e fundit në shtetin euro-aziatik.

Studentët dhe anëtarët e universitetit Bogazici kanë kaluar javë të tëra në protesta për emërimin e Melih Bulu në krye të universitetit, një akademik i cili dikur kandidoi për deputet me logon e partisë së Erdoganit.