Botë

15 të vdekur e pesë të lënduar nga shpërthimi i zjarrit në një shtëpi pleqsh në Ukrainë

15 të vdekur e pesë të lënduar nga shpërthimi i zjarrit në një shtëpi pleqsh në Ukrainë
 

Të paktën 15 persona kanë vdekur dhe pesë të tjerë janë lënduar si pasojë e një zjarri që ka shpërthyer sot në një shtëpi pleqsh në Ukrainë.

Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi i emergjencave i Ukrainës sipas të cilit, ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Kharkiv, raporton Reuters.