Merkel në Meksikë: Muret nuk janë zgjidhje

Merkel në Meksikë: Muret nuk janë zgjidhje

12 June 2017 10:49

Ndërtimi i mureve nuk do të zgjidhë problemin e imigrimit të paligjshëm, ka thënë kancelarja gjermane Angela Merkel, me gjithë premtimin zgjedhor të presidentit amerikan, Donald Trump, për ta bërë pikërisht një gjë të tillë, shkruan sot “Koha Ditore”.

“Natyrisht se fillimisht duhet të trajtohet arsyeja se përse njerëzit po largohen, gjë që nënkupton se ngritja e mureve dhe izolimi i vetvetes nuk do ta zgjidhë problemin”, ka thënë Merkel në një panel në Mexico City... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme