Botë

32 vdekje të reja nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore

32 vdekje të reja nga COVID-19 në Maqedoninë Veriore
Foto: Ilustrim
 

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 32 vdekje të reja nga koronavirusi dhe 820 persona të infektuar. Autoritetet kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2 mijë e 19 testime.

Tutje, 895 pacientë me COVID-19 janë shëruar, duke u bërë kështu në total 38 mijë e 400.