Botë

Belgjika nxjerr para drejtësisë zyrtarin iranian të akuzuar për terrorizëm

Belgjika nxjerr para drejtësisë zyrtarin iranian të akuzuar për terrorizëm
 

Një diplomat iranian dhe tre shtetas të tjerë të Iranit janë nxjerrë të premten para drejtësisë belge, të akuzuar për planifikimin e një sulmi me bombë në takimin e grupit opozitar në ekzil në Francë.

Është ky gjykimi i parë në një shtet të Bashkimit Evropian kundër një zyrtari iranian të akuzuar për terrorizëm, transmeton KOHA.