Botë

39 të vdekur dhe 1.288 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

39 të vdekur dhe 1.288 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
 

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 3.349 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 1.288 kanë rezultuar pozitivë, ose 38 për qind e testeve të kryera. Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 39 vdekje, ndërsa janë shëruar edhe 1.078 persona.

Numri i rasteve aktive aktualisht është 20.881.