Botë

Mohuesit e COVID-19 protestojnë në Spanjë, kundërshtojnë masat

Mohuesit e COVID-19 protestojnë në Spanjë, kundërshtojnë masat
Foto: Reuters
 

Protestuesit spanjollë që mohojnë ekzistencën e koronavirusit dhe kundërshtojnë masat kufizuese, janë “përplasur me policinë gjatë së premtes. Rreth 50 protestues kanë hedhur tulla dhe fishekzjarrë ndaj policisë në qendër te qytetit. Policia ka arritur t’i zmbraps protestuesit.

Protesta paqësore kishin ndodhur edhe ditë më parë në Spanjë, ku rreth 700 njerëz kanë kundërshtuar masat kufizuese për COVID-19, shkruan Reuters.