Botë

Trumpi e Bideni apelojnë te votuesit në Florida që të dalin në votime

Trumpi e Bideni apelojnë te votuesit në Florida që të dalin në votime
Foto: AP

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe rivali Demokrat, Joe Biden, po bëjnë fushatë të enjten në Florida, një shtet që është esencial për rrugën e Republikanëve për të fituar edhe një mandat, shkruan agjencia AP.

Të dy kandidatët për president kanë kthyer përqendrimin që t’i inkurajojnë votuesit të paraqiten në person në zgjedhjet e 3 nëntorit.