Botë

Sulmohet konsullata franceze në Arabinë Saudite, një person ther rojën

Sulmohet konsullata franceze në Arabinë Saudite, një person ther rojën

Një roje është goditur me thikë në një konsullatë franceze në Arabinë Saudite ditën e sotme.

Sulmuesi është arrestuar pasi theri dhe plagosi rojën me një ‘mjet të mprehtë’ në konsullatën franceze në Jeddah, sipas mediave zyrtare.