Botë

Pesë policë vdesin në një sulm në lindje të Afganistanit

Pesë policë vdesin në një sulm në lindje të Afganistanit
Foto: AP
 

Një sulmues ka detonuar një veturë të mbushur me eksplozivë në afërsi të bazës së forcave speciale të Policisë në lindje të Afganistanit sot, e më pas është shtënë me armë dhe ka pasur edhe dy sulme tjera me bomba, është njoftuar nga zyrtarët afganë.

Në sulmin e koordinuar janë vrarë pesë policë dhe zyrtarët kanë njoftuar se kanë humbur jketën edhe shtatë militantë, raporton agjencia AP.