Botë

Gjermania i del në krah Macronit, i dërgon mesazhe Erdoganit

Gjermania i del në krah Macronit, i dërgon mesazhe Erdoganit
Foto: Reuters

Gjermania i del në krah Macronit, mesazh të fortë Erdoganit

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ka dënuar konfliktin e racizmit dhe luftën kundër terrorizmit pas një përplasjeje midis presidentit francez dhe atij turk.