Botë

Anija ushtarake greke përplaset në Egje

Anija ushtarake greke përplaset në Egje
Foto: Ilustrim

Një anije e Marinës greke u përplas me një anije tregtare jashtë portit të Pireut mëngjesin e së martës.

Anija tregtare “Maersk Launceston” me flamurin e Portugalisë u përplas me anijen ”Kallisto”, e cila ka pësuar dëme serioze materiale, ndërsa është anuar dhe një pjesë e saj është e zhytur në ujë. Ka raportime se anija ushtarake është ndarë në gjysmë nga përplasja.