Botë

Trumpi ndërpret intervistën me CBS News

Trumpi ndërpret intervistën me CBS News

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka ndërprerë intervistën për “60 Minutes” në CBS News të martën dhe nuk është paraqitur për një xhirim me zëvendëspresidentin Mike Pence, raporton agjencia CNN duke cituar burime që ishin dëshmitar të ngjarjes.

Pasi kamerat ishin vendosur në Shtëpinë e Bardhë të hënën, Trump u ul me moderatoren Lesley Stahl për 45 minuta të martën, para se të ndërpriste intervistën dhe i tha rrjetit se beson se ka mjaftueshëm material për të përdorur.