Botë

Shtatë vdekje nga sulmet e peshkaqenëve këtë vit në Australi

Foto: Ilustrim
 

Një serfist është sulmuar së fundmi nga një peshkaqen në bregdetin e Australisë Perëndimore.

Autoritetet kanë dërguar dron dhe ekipet e emergjencës për të hetuar rastin. Trupi i serfistit nuk është gjetur ndërsa mjeti lundrues është parë diku në breg, duke u bërë kështu viktima e shtatë e sulmit nga peshkaqeni gjatë këtij viti në Australi. Një goditje e tillë nuk është raportuar tash e disa vite.