Botë

Trumpi e Bideni hidhen në sulm në shtetet ku po synojnë të kthejnë rezultatin në favor të vetin

Trumpi e Bideni hidhen në sulm në shtetet ku po synojnë të kthejnë rezultatin në favor të vetin
Foto: AP

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe rivali i tij nga demokratët Joe Biden janë hedhur në sulm sot, duke bërë fushatë në shtetet ku po mundohen të kthejnë rezultatin në favor të tyre në zgjedhjet presidenciale më 3 nëntor, shkruan agjencia AP.

Trump nisi ditën e tij në Nevada, duke bërë një vizitë të rrallë në kishë para se të bënte një tubim pasdite në Carson City. Nevada nuk ka lëvizur për një kandidat presidencial nga ana e Republikanëve që nga viti 2014.