Botë

Bideni kërkoi anulimin e debatit të dytë pas infektimit me Covid të Trumpit, por ai “mezi pret debatin”

Bideni kërkoi anulimin e debatit të dytë pas infektimit me Covid të Trumpit, por ai “mezi pret debatin”
 

Kandidati demokrat për president, Joe Biden, tha të martën se ai dhe presidenti Donald Trump nuk duhet të zhvillojnë debatin e tyre të planifikuar më 15 tetor nëse Trumpi do të vazhdonte të ishte i infektuar me koronavirus në atë kohë.

“Nëse ai ende ka COVID-19, nuk duhet të kemi debat”, u tha sot gazetarëve Bideni.