Botë

Vazhdojnë protestat kundër Lukashenkos

Vazhdojnë protestat kundër Lukashenkos
Foto: Reuters

Policia bjelloruse ka arrestuar dhjetëra protestues gjatë marshit të 27 shtatorit në Minsk, të organizuar kundër Aleksandr Lukashenkos dhe autoritetet e rendit në Gomel kanë përdorur gaz lotsjellës kundër protestuesve.

Protestat kundër Lukashenkos, që pretendon se ka fituar në zgjedhjet presidenciale të 9 gushtit, kanë hyrë në ditën e 50 me radhë.