Botë

SHBA-ja nuk po mund ta shuajë zjarrin, rrezikohen shumë qytete

 

Zjarrfikësit kanë arritur të shuajnë vetëm tre për qind të 240 kilometrave katrorë zjarr, që ka përfshirë Los Angelesin në Kaliforni.

Zjarri për javë të tëra ka shkrumbuar perëndimin e Shteteve të Bashkuara, duke lënë të vdekur më shumë se 30 persona dhe ka shkaktuar ndotje të madhe të ajrit.