Botë

Greqia në vorbullën e ciklonit, nëntë orët e ardhshme kritike për vendin

Greqia në vorbullën e ciklonit, nëntë orët e ardhshme kritike për vendin

Cikloni ka mbërritur në brigjet greke, shoqëruar me erëra të forta dhe shira të rrëmbyeshëm. Kefalonia, Ithaca dhe Zakynthos në Greqi janë tashmë në vorbullën e ciklonit.

“Ka dëme, por ato nuk kanë rrezikuar jetën e njerëzve”, tha së fundmi Zëvendës Ministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias, pas takimit në mëngjes të Mbrojtjes Civile.