Botë

Lukashenko nuk ndalet nga protestat, emëron kryeministrin dhe anëtarët e qeverisë

 

Me gjithë protestat e opozitës në Bjellorusi presidenti Alexander Lukashenko ka aprovuar përbërjen e qeverisë së re të Bjellorusisë, dhe emëroi Roman Golovchenko si kryeministër.

Mediat vendase bëjnë me dije se tashmë kandidatura e tij duhet të konfirmohet në Dhomën e Ulët të Parlamentit.