Botë

Në Maqedoni, 2 viktima e 141 raste të reja me Covid-19

Në Maqedoni, 2 viktima e 141 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së veriut informoi sot se gjatë 24 orëve të fundit nga 1848 teste të realizuar për të dyshuar të prekur me Covid-19, 141 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Betejën me virusin korona e kanë humbur dy pacientë, një pacientë nga Shkupi 88 vjeç dhe një paciente nga Kërçova 80 vjeçe.

Inistituti i Shëndetit Publik i Maqedonisë së veriut njoftoi po ashtu se në 24 orët e fundit ka regjistruar 175 pacientë të shëruar.