Botë

Një e vdekur e katër të lënduar nga shpërthimi i gazit në Baltimore

Një e vdekur e katër të lënduar nga shpërthimi i gazit në Baltimore
Foto: Reuters

Një shpërthim i gazit në një lagje në Baltimore të SHBA-së ka lënë të vdekur të paktën një person, derisa ka lënduar katër të tjerë dhe ka ngujuar një fëmijë.

The Baltimore Sun raporton se shpërthimi ka shkatërruar të paktën tri shtëpi, transmeton KOHA.