Botë

Arrin në 17 numri i të vdekurve nga përplasja tragjike e aeroplanit në Indi

Arrin në 17 numri i të vdekurve nga përplasja tragjike e aeroplanit në Indi
 

Të paktën 17 persona kanë vdekur dhe 123 të tjerë janë lënduar nga përplasja e një aeroplani të linjës “Air India Express”, dje në Kerala të Indisë.

Në mesin e të lënduarve, të paktën 15 persona janë në gjendje të rëndë, ka thënë Abdul Karim, polic në Kerala.