Botë

Kina dhe Irani po përpiqen të pengojnë rizgjedhjen e Trumpit ndërsa Rusia atë të Bidenit

Kina dhe Irani po përpiqen të pengojnë rizgjedhjen e Trumpit ndërsa Rusia atë të Bidenit
Foto: Ilustrim
 

Një zyrtar i lartë i kundërzbulimit në SHBA ka lëshuar një deklaratë publike ku paralajmëron se shtetet e huaja janë duke përdorur metoda të hapura dhe të fshehta për të ndikuar në zgjedhjet e vitit 2020.

William Evanina, drejtori i Qendrës Kombëtare për Kundërzbulim dhe Siguri, ka ngritur brenga specifike rreth aktiviteteve nga Kina, Rusia dhe Irani, shkruan The Independent.