Botë

Pesë të vdekur e 75 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Pesë të vdekur e 75 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Pesë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në Maqedoni të Veriut në 24 orët e fundit dhe janë regjistruar 75 raste të reja, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e shtetit fqinj.

Në 24 orët e fundit janë testuar 890 mostra dhe 75 kanë rezultuar pozitive. Po ashtu janë shëruar 136 persona.