Botë

Sipas dokumenteve sekrete, Millosheviqit në Dejton i mjaftonin 4 gota uiski që të bëjë lëshime

Sipas dokumenteve sekrete, Millosheviqit në Dejton i mjaftonin 4 gota uiski që të bëjë lëshime
 

Kanë mjaftuar dy orë negociata dhe 4 gota uiski që të zbutej presidenti i atëhershëm i Republikës së Serbisë, Sllobodan Millosheviqi, që të bëjë lëshime në Dejton më 1995.

Të dhënat janë bërë të qasshme për publikun pas u hoq shenja “sekret” nga dokumentet që kanë të bëjnë me mandatin e presidentit të atëhershëm amerikan, Bill Clinton, thekson e përditshmja e Beogradit “Blic”, transmeton Koha.net.