Botë

Teksasi bëhet gati për uraganin e parë sivjet, në mes të pandemisë

 

Shteti i Teksasit në SHBA, që tashmë po përjeton rritje të madhe të rasteve me koronavirus, po bëhet gati për uraganin e parë të sezonit, i cili pritet të sjellë shira të rrebeshtë, stuhi dhe tornado.

Stuhia tropikale Hanna u fuqizua dhe hyri në kategorinë 1 të uraganeve në fillim të së shtunës, tha Qendra Kombëtarë e Uraganeve në SHBA, shkruan Al Jazeera.