Botë

Në Serbi shënohen 9 të vdekur dhe 389 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit

Në Serbi shënohen 9 të vdekur dhe 389 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit
 

Në Serbi kanë vdekur 9 persona në 24 orët e fundit nga COVID-19, ndërkohë që janë edhe 389 raste të reja me infeksion, kanë bërë të ditur mediat serbe të shtunën.

Me këtë, numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit është rritur në 461, kurse i të infektuarve në 20.498.