Botë

Protesta të reja në Bullgari me kërkesë për dorëheqje të Qeverisë së Borisovit

Protesta të reja në Bullgari me kërkesë për dorëheqje të Qeverisë së Borisovit

Për të shtatën ditë me radhë po mbahen protesta antiqeveritare në Sofje.

Demonstruesit u tubuan sot pasdite rreth orës 17:00 sipas kohës lokale dhe pritet që protesta të vazhdojë deri natën vonë, lajmëruan mediumet bullgare. Është përforcuar prania e policisë në kryeqytetin bullgar.