Botë

Arrestohet ish e dashura e Epsteinit, akuzohet për rekrutim të vajzave të mitura

Arrestohet ish e dashura e Epsteinit, akuzohet për rekrutim të vajzave të mitura
Foto: Getty Images
 

Ghislaine Maxwell figurë e njohur britanike dhe ish-e dashura e pedofilit të dënuar, Jeffrey Epstein, përballet me akuza për krime seksuale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas arrestimit nga FBI-ja.

Ajo u arrestua të enjten në qytetin e vogël Bradford, në New Hampshire.