Botë

Nëntë të vdekur dhe 150 raste të reja në Maqedoninë e Veriut

Nëntë të vdekur dhe 150 raste të reja në Maqedoninë e Veriut
 

Nëntë persona kanë vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut. Ndërkaq nga 1086 mostra të marra, 150 persona janë konfirmuar me koronavirus.

Personat që kanë humbur betejën me COVID-19 janë gjashtë nga Tetova dhe tre nga Shkupi.