Botë

Vazhdojnë protestat në distancë, izraelitët nuk duan qeverisjen e Netanyahut

Vazhdojnë protestat në distancë, izraelitët nuk duan qeverisjen e Netanyahut
Foto: Reuters

Me maska dhe flamuj të zinj, por duke mbajtur distancë nga njëri-tjetri, mijëra izraelitë kanë protestuar kundër kryeministrit Benjamin Netanyahu.

Kryeministri do të gjykohet për tri akuza për korrupsion dhe keqpërdorim të pushtetit, por në ditët e fundit ka biseduar me rivalin e tij politik, Benny Gantz, që të formojë qeverinë e re, transmeton KOHA.